Slim 2.0 L - levý

SLIM 2.0 - druhá generace úspěšného modelu. Krbová kamna s volitelnou akumulací a velkými rohovými dveřmi s ohýbaným sklem. Tato verze má možnost připojení na komín shora a z levého boku. Madlo dvířek je napravo.

Na objednání
Značka: Austroflamm
102 022 Kč / ks
Kategorie: Krbová kamna
Hmotnost: 140 kg
Typ: S volitelnou akumulací
Výkon: 5 kW
Materiál: Ocelová
Průměr hrdla: Ø 130 mm
Externí přívod vzduchu: Spodní + zadní
Slim 2.0
Doprava zdarma Možná realizace

Pojďme na další úroveň - SLIM 2.0 jsou tady! Vysoká a štíhlá rohová krbová kamna s velkými dvířky s ohýbaným sklem. Svým jednoduchým a čistým designem skvěle zapadnou i do rohu místnosti. Jako příslušenství ke kamnům nabízíme horní nástavec a postranní box s úložným prostorem.

SLIM 2.0 - KRBOVÁ KAMNA S VOLITELNOU AKUMULACÍ

Krbová kamna na dřevo od Austroflammu (technologie HMS) se vyznačují vyšší hmotností a možností vybavit kamna dodatečnou akumulační hmotou pro zvýšení setrvačností mírného sálavého tepla.

Spálením tří dávek paliva nabijete speciální akumulační hmotu uvnitř kamen (ta váží u kamen SLIM 60kg) a kamna vám po vyhasnutí vracejí zpátky naakumulované teplo.

Užijte si 3-4 hodiny krásného, čistého ohně a pak až 6 hodin mírného sálavého tepla.

 

               

 

Dlouhovlnné sálavé teplo je vnímáno jako příjemné, ale ono je hlavně zdravé. Je to naprosto stejné teplo jako od slunce. Díky technologii HMS si užijete dlouhé mírné sálavé teplo, aniž byste museli do kamen neustále přikládat. Tato kamna s výbavou HMS jsou obvzlášť vhodná do dobře izolovaných domů (vč. nízkoenergetických a pasivních domů).

VOLITELNÁ AKUMULACE TEPLA PRO DLOUHODOBÉ MÍRNÉ SÁLÁNÍ

Někteří výrobci označují svá kamna jako akumulační, přestože mají na plášti pouze pár kachlů. Je potřeba si uvědomit, že využití pláště pro akumulování tepla moc fungovat nemůže.

Ze strany topidla jde do kachle příliš vysoké teplo, ze strany místnosti je naopak teplota výrazně nižší a tak se teplo hned vyzařuje do interiéru s minimální akumulační funkcí. Setrvačnost tohoto řešení je maximálně 2 hodiny.

Pokud se dá akumulační hmota do prostoru mezi spalovací komoru a plášť kamen, nedochází k tak rychlému ochlazování této hmoty a kamna s teplem hospodaří výrazně lépe.

Pokud se akumulační hmoty dá do meziprostoru více než 100 kg (jak to dělá Austroflamm u řady XTRA), dokáží kamna po natopení vyzařovat mírné sálavé teplo až 12 hodin. U řady s výbavou HMS až 6 hodin.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: