Kylie Xtra

KYLIE XTRA - nadčasová vysoká akumulační krbová kamna s technologií XTRA pro akumulaci tepla až na 12 hodin.

Skladem (5 ks)
Značka: Austroflamm
111 335 Kč –5 % 105 767 Kč / ks
Kategorie: Krbová kamna
Hmotnost: 270 kg
Typ: Akumulační
Výkon: 6 kW
Materiál: Ocelová
Průměr hrdla: Ø 130 mm
Externí přívod vzduchu: Spodní + zadní
Pressefotos Kylie frei
Akce Doprava zdarma Možná realizace Na prodejně
111 335 Kč –5 %

Se svou nadčasovou krásou jsou kamna KYLIE XTRA ideálním doplňkem každé místnosti každého stylu. Díky kónickém zkosení se kamna zužují směrem dozadu a tak se obzvlášť dobře hodí do rohů místností. Materiálová kombinace hraje kontrasty: klasicky robustní litinové dveře a měkké, jemně zpracované dřevěné prvky elegantně zaokrouhlují celkový obraz. A aby plameny vždy skvěle vypadaly, nemusíte dělat nic. Vyvinuli jsme automatické ovládání Air Control, které si můžete ke kamnům přiobjednat. A stejně výjimečný jako design je systém XTRA akumulace tepla na dobu delší než 12 hodin.

KYLIE XTRA - AKUMULAČNÍ KRBOVÁ KAMNA

Akumulační krbová kamna na dřevo od Austroflammu (technologie XTRA) se vyznačují vysokou hmotností a dlouhou setrvačností mírného sálavého tepla.

Spálením tří dávek paliva nabijete speciální akumulační hmotu uvnitř kamen (ta váží u kamen KYLIE 135kg) a kamna vám po vyhasnutí vracejí zpátky naakumulované teplo.

Užijte si 3-4 hodiny krásného, čistého ohně a pak až 12 hodin mírného sálavého tepla.

 

               

 

Dlouhovlnné sálavé teplo je vnímáno jako příjemné, ale ono je hlavně zdravé. Je to naprosto stejné teplo jako od slunce. Díky technologii XTRA nemusíte na teplo dlouho čekat jako u tradičních kachlových kamen, ale můžete si volit, jestli chcete rychle ohřát interiér nebo naopak uchovat teplo pro dlouhé mírné sálání.Tato kamna s technologií XTRA jsou obvzlášť vhodná do dobře izolovaných domů (vč. nízkoenergetických a pasivních domů).

AKUMULACE TEPLA PRO DLOUHODOBÉ MÍRNÉ SÁLÁNÍ

Někteří výrobci označují svá kamna jako akumulační, přestože mají na plášti pouze pár kachlů. Je potřeba si uvědomit, že využití pláště pro akumulování tepla moc fungovat nemůže.

Ze strany topidla jde do kachle příliš vysoké teplo, ze strany místnosti je naopak teplota výrazně nižší a tak se teplo hned vyzařuje do interiéru s minimální akumulační funkcí. Setrvačnost tohoto řešení je maximálně 2 hodiny.

Pokud se dá akumulační hmota do prostoru mezi spalovací komoru a plášť kamen, nedochází k tak rychlému ochlazování této hmoty a kamna s teplem hospodaří výrazně lépe.

Pokud se akumulační hmoty dá do meziprostoru více než 100 kg (jak to dělá Austroflamm), dokáží kamna po natopení vyzařovat mírné sálavé teplo až 12 hodin.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: