Heidi Back

HEIDI BACK - krbová kamna s troubou a sklokeramickou deskou pro pečení, smažení, ohřívání pokrmů, navíc s volitelnou akumulací tepla HMS.

Skladem (4 ks)
Značka: Austroflamm
126 203 Kč –5 % 119 893 Kč / ks
Kategorie: Krbová kamna
Hmotnost: 173 kg
Typ: S volitelnou akumulací, Na vaření
Výkon: 7 kW
Materiál: Ocelová
Průměr hrdla: Ø 130 mm
Externí přívod vzduchu: Spodní + zadní
Heidi back ohne Holzlade Kopie
Akce Doprava zdarma Možná realizace Na prodejně
126 203 Kč –5 %

Pečeme, smažíme, ohříváme, topíme… a zároveň vypadají neuvěřitelně krásně. Jen HEIDI BACK to dokáže. Velká a odolná sklokeramická deska nabízí prostor pro ohřátí pokrmů v několika hrncích najednou, zatímco v prostorné troubě můžete připravit koláče, pizzu či chléb. A díky velkorysým litinovým dveřím s velkým sklem se můžete těšit z neomezeného výhledu na čistý oheň a příjemného tepla. Třešničkou na dortu je nový systém regulace přívodu vzduchu Air Control jako příslušenství, které automaticky reguluje spalování a zajišťuje dokonalé spalování s čistým sklem. (Pozn.: sklokeramická plotna kamen Heidi Back pokrmy pouze ohřívá na cca 80°C. Na tepelnou úpravu potravin slouží v tomto případě pouze trouba 100-250°C)

HEIDI BACK - KRBOVÁ KAMNA S VOLITELNOU AKUMULACÍ

Krbová kamna na dřevo od Austroflammu (technologie HMS) se vyznačují vyšší hmotností a možností vybavit kamna dodatečnou akumulační hmotou pro zvýšení setrvačností mírného sálavého tepla.

Spálením tří dávek paliva nabijete speciální akumulační hmotu uvnitř kamen (ta váží u kamen HEIDI BACK 66kg) a kamna vám po vyhasnutí vracejí zpátky naakumulované teplo.

Užijte si 3-4 hodiny krásného, čistého ohně a pak až 6 hodin mírného sálavého tepla.

 

               

 

Dlouhovlnné sálavé teplo je vnímáno jako příjemné, ale ono je hlavně zdravé. Je to naprosto stejné teplo jako od slunce. Díky technologii HMS si užijete dlouhé mírné sálavé teplo, aniž byste museli do kamen neustále přikládat. Tato kamna s výbavou HMS jsou obvzlášť vhodná do dobře izolovaných domů (vč. nízkoenergetických a pasivních domů).

VOLITELNÁ AKUMULACE TEPLA PRO DLOUHODOBÉ MÍRNÉ SÁLÁNÍ

Někteří výrobci označují svá kamna jako akumulační, přestože mají na plášti pouze pár kachlů. Je potřeba si uvědomit, že využití pláště pro akumulování tepla moc fungovat nemůže.

Ze strany topidla jde do kachle příliš vysoké teplo, ze strany místnosti je naopak teplota výrazně nižší a tak se teplo hned vyzařuje do interiéru s minimální akumulační funkcí. Setrvačnost tohoto řešení je maximálně 2 hodiny.

Pokud se dá akumulační hmota do prostoru mezi spalovací komoru a plášť kamen, nedochází k tak rychlému ochlazování této hmoty a kamna s teplem hospodaří výrazně lépe.

Pokud se akumulační hmoty dá do meziprostoru více než 100 kg (jak to dělá Austroflamm u řady XTRA), dokáží kamna po natopení vyzařovat mírné sálavé teplo až 12 hodin. U řady s výbavou HMS až 6 hodin.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: