Peletová kamna

Nebaví vás neustále štípat dřevo a vybírat popel z kamen? Chcete přijít domů a mít už v kamnech zatopeno? Nebo prostě jen chcete, aby se kamna přizpůsobila vám a vašemu životnímu tempu a ne naopak? Máme pro vás v nabídce

Peletová kamna Austroflamm

Stejně jako u krbových kamen, tak i u peletových vložil Austroflamm velké úsilí a roky vývoje, aby nám mohl nabídnout výrobky, které jsou esteticky krásné, pečlivě zpracované a jejichž obsluha je velmi komfortní.

#ShowMore# 

Princip peletových kamen

Na rozdíl od klasických krbových kamen, kde je zapotřebí vložit větší množství paliva kvůli dosažení vysoké teploty, pelet se vsype do ohniště jen pár. Jejich vznícení zajistí zapalovací patrona a spalinový ventilátor s předehřátým vzduchem. Průběžně se pak sypou další pelety, dokud nedosáhnete nastavené tepelné pohody. Díky tomuto způsobu spalování se peletová kamna používají jinak než ta klasická a také účinnost peletových kamen je výrazně vyšší (více než 90%).

Technika Austroflamm

Při technickém řešení svých peletových kamen kladl Austroflamm důraz na tichý chod, jednoduchost obsluhy a na velmi čisté spalování. Kamna jsou tak vybavena pokojovým termostatem, vysokoteplotním čidlem, řízením podtlaku, tichým podávacím šnekem, bezdrátovým rozhraním a dalšími. V praxi se pak kamna používají v kombinaci s týdenním teplotním rozvrhem nebo v ECO módu, kdy se kamna po dosažení nastavené pokojové teploty vypnou a po poklesu teploty o nastavený rozdíl se zase sama zapnou. S využitím dodatečné akumulační hmoty HMS (Heat-Memory System) se interval znovuzapálení ještě prodlužuje a kamna tak šetří náklady na vytápení.

Reálný oheň

Hlavní důraz při vývoji peletových kamen kladl Austroflamm na tvar a siluetu ohně. Kvůli nutnosti použití spalinového ventilátoru bývá oheň z pelet dlouhý, roztřesený a neklidný. Austroflammu se povedlo optimalizací tvaru spalovací komory a parametrů spalování dosáhnout skutečně klidného širokého plamene, který opravdu uklidňuje. Krásu ohně si opravdu můžete vychutnat i s vědomím, že kamna lze na jednu násypku provozovat i několik dní (obzvlášť při zapnutí ECO režimu) a že není tedy nutno tak často kamna čistit.

 

Nevyhovují vám peletová kamna? Zkuste například klasická krbová kamna. Nebo naši novou variantu kombinovaných kamen. Dále také můžete navštívit kategorii zahradních grilů.

austroflamm perry image mont (kopie)
Doprava zdarma
177 110 Kč / ks

Přímo, stylově a elegantně se prezentují naše peletová krbová kamna Perry. Sofistikovaný keramický obklad v zářivě bílé nebo tmavé antracitové glazuře.

1214
Percy
Doprava zdarma
160 019 Kč / ks

Peletová krbová kamna Percy se vyznačují jasnými, nadčasovými tvary. Se standardně vestavěným modulem Wi-Fi, dotykovým displejem, dálkovým ovládáním a dalším.

776
Polly 8
Doprava zdarma
159 739 Kč / ks

Polly Light – sympatická, praktická, zaoblená peletová kamna. Obloukové sklo umožňuje nahlédnout do fascinující hry plamenů z opravdu širokého úhlu.

773
Polly
Doprava zdarma
143 861 Kč / ks

Polly Light – sympatická, praktická, zaoblená peletová kamna. Obloukové sklo umožňuje nahlédnout do fascinující hry plamenů z opravdu širokého úhlu.

770
Polly 8
Doprava zdarma
176 662 Kč / ks

Polly – sympatická, praktická, zaoblená peletová kamna. Obloukové sklo umožňuje nahlédnout do fascinující hry plamenů z opravdu širokého úhlu.

767
Polly
Doprava zdarma
160 784 Kč / ks

Polly – sympatická, praktická, zaoblená peletová kamna. Obloukové sklo umožňuje nahlédnout do fascinující hry plamenů z opravdu širokého úhlu.

764
Ruby 1 frei RGB
Doprava zdarma
183 552 Kč / ks

Ruby - umírněná elegance ve své nejúžasnější podobě. Sofistikované designové detaily, od elegantního keramického obkladu až po masívní dřevěnou rukojeť.

755
Clou Pellet frei
Doprava zdarma
Clou - pelety
Na objednání
142 884 Kč / ks

Vyjímečná a elegantní peletová kamna značky Austroflamm. Skutečný vrchol: kulaté litinové dveře, mohutné oválné tělo a elegantní rukojeť z ořechu.

803001
Clou Compact Pellet
Doprava zdarma
128 982 Kč / ks

Malá a elegantní peletová kamna. Vše, co nabízí větší model Clou nyní můžete získat i v menším, kompaktnějším balení.

803002
9 položek celkem

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení