Sina Xtra

SINA XTRA – zaoblené hrany a neobyčejně čisté spalování. Elegantní model s mohutnou akumulací tepla technologií XTRA - až 12 hodin po vyhasnutí.

Skladem (4 ks)
Značka: Austroflamm
122 421 Kč –5 % 116 299 Kč / ks
Kategorie: Krbová kamna
Hmotnost: 324 kg
Typ: Akumulační
Výkon: 6 kW
Materiál: Ocelová
Průměr hrdla: Ø 130 mm
Externí přívod vzduchu: Spodní + zadní
Sina Xtra titulka
Akce Doprava zdarma Možná realizace Na prodejně
122 421 Kč –5 %

SINA - krbová kamna, která svým designem vychází z velmi populárních peletových kamen Austroflamm Ruby. Nově vyvinutá spalovací komora na dřevo s opravdu čistým spalováním i na malé dávky paliva předurčuje tato kamna do dobře zaizolovaných moderních domů. A díky mohutné akumulaci s technologií XTRA si užijete dlouhé mírné sálavé teplo (až 12 hodin), aniž byste museli do kamen neustále přikládat. Zároveň kamna díky technice Xtra disponují i volitelnou teplovzdušnou složkou vytápění pro rychlý start a tak můžete tato kamna velmi dobře použít i v rekreačních objektech, kde je rychlé teplo žádoucí. 

SINA XTRA - AKUMULAČNÍ KRBOVÁ KAMNA

Akumulační krbová kamna na dřevo od Austroflammu (technologie XTRA) se vyznačují vysokou hmotností a dlouhou setrvačností mírného sálavého tepla. Spálením tří dávek paliva nabijete speciální akumulační hmotu uvnitř kamen (ta váží u kamen SINA Xtra 148kg) a kamna vám po vyhasnutí vracejí zpátky naakumulované teplo. Užijte si 3-4 hodiny krásného, čistého ohně a pak až 12 hodin mírného sálavého tepla.

 

               

 

Dlouhovlnné sálavé teplo je vnímáno jako příjemné, ale ono je hlavně zdravé. Je to naprosto stejné teplo jako od slunce. Díky technologii XTRA nemusíte na teplo dlouho čekat jako u tradičních kachlových kamen, ale můžete si volit, jestli chcete rychle ohřát interiér nebo naopak uchovat teplo pro dlouhé mírné sálání.Tato kamna s technologií XTRA jsou obvzlášť vhodná do dobře izolovaných domů (vč. nízkoenergetických a pasivních domů).

AKUMULACE TEPLA PRO DLOUHODOBÉ MÍRNÉ SÁLÁNÍ

Někteří výrobci označují svá kamna jako akumulační, přestože mají na plášti pouze pár kachlů. Je potřeba si uvědomit, že využití pláště pro akumulování tepla moc fungovat nemůže.

Ze strany topidla jde do kachle příliš vysoké teplo, ze strany místnosti je naopak teplota výrazně nižší a tak se teplo hned vyzařuje do interiéru s minimální akumulační funkcí. Setrvačnost tohoto řešení je maximálně 2 hodiny.

Pokud se dá akumulační hmota do prostoru mezi spalovací komoru a plášť kamen, nedochází k tak rychlému ochlazování této hmoty a kamna s teplem hospodaří výrazně lépe.

Pokud se akumulační hmoty dá do meziprostoru více než 100 kg (jak to dělá Austroflamm), dokáží kamna po natopení vyzařovat mírné sálavé teplo až 12 hodin.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: