Litinová krbová kamna

Hledáte tradiční a osvědčená kamna? Vyberte si litinová krbová kamna z naší nabídky. Naše litinové krbovky jsou robustně zpracované a s dlouhou zárukou. Litina je desítkami let osvědčený materiál pro výrobu krbových kamen a má vynikající tepelně vodivé a akumulační vlastnosti. Kontaktujte nás, pomůžeme vám s výběrem správného modelu pro vaše specifické požadavky a dispozici domu. Kamna vám také připojíme na komín a provedeme zátopnou zkoušku. Pokud máte komín a dřevo na topení, máte vyhráno. Zbytek zajistíme my.

#ShowMore#

Kamnářská litina

Lité železo neboli litina může mít mnoho podob a různé vlastnosti podle účelu užití. Pro kamnářské řemeslo se používá litina s vyšším obsahem uhlíku pro lepší roztažnost materiálu při zatížení vyššími teplotami. Jedno ale mají druhy litiny společné… tvarovou variabilitu a pevnost. Díky způsobu výroby odléváním do forem můžeme získat všelijaké tvary a tak je dnes litina v kamnařině hojně používána na designové tvary dvířek nebo čelních ploch kamen. Někteří výrobci používají litinu nejen na exponované a pohledové části kamen, ale vyrábí z ní celá kamna.

Austroflamm a Leda

Rakouský Autsroflamm má v nabídce dvoje celolitinová krbová kamna. Tradiční vídeňská kamna a designový kousek G1. Oboje kamna jsou vyložena speciální vyzdívkou Keramott a umožňují čisté spalování i s malou dávkou paliva.

Německá Leda na litině postavila svůj kompletní sortiment. Všechna její kamna jsou celolitinová. Obzvlášť u kompaktních kruhových kamen Colona či Peppa je toto řešení velmi elegantní a příjemné na pohled. Stejně tak u modelů Corna.

Vlastnosti litiny

Hlavní předností litiny je oproti ocelovým krbovým kamnům její tloušťka, která je několikanásobně vyšší. To vede k větší robustnosti a pevnosti kamen a také díky vyšší váze i k větší akumulaci tepla. Litina je nejtěžší ze všech dostupných akumulačních materiálů používaných v kamnařině a tak jí stačí nepoměrně méně místa pro akumulaci stejného množství tepla. Nachází tak uplatnění právě v menších a kompaktnějších krbových kamnech. Litina je také vynikající vodičem tepla, takže použití na plášti krbových kamen má asi největší smysl.

Smaltovaná kamna

Smaltování má u nás stovky let dlouhou tradici (české korunovační klenoty) a tak si smaltované plechy či litina našla cestu i do kamnářského řemesla. Smaltování pomáhá chránit podkladový materiál před okolními vlivy a smalt jako takový je především dlouhověký. Jeho hlavní předností je to, že i po desítkách let vypadá stále stejně a velice snadno se udržuje. Krbová kamna ze smaltované litiny budou při minimální údržbě stále vypadat jako nová.

V designu kamen znamená smaltování barevné oživení stereotypně šedočerných odstínů běžných ocelových a litinových kamen. Výrazné barvy byly vždy doménou kachlových kamen, dnes však v nabídce máme různé barvy smaltů.

Doprava a montáž

Celolitinová kamna jsou zpravidla výrazně těžší než kamna ocelová. Doporučujeme vám využít našich služeb a nechat si kamna přivézt, usadit na místo a připojit na komín. Vysvětlíme vám základní údržbu a obsluhu a spolu provedeme první zátop. Dřevo na tuto topnou zkoušku si přivezeme sami, ale neváhejte a včas si zajistěte dostatečné množství paliva, protože jak jednou zkusíte oheň v našich kamnech, budete chtít brzy topit znovu. Více informací o možné montáži najdete ZDE.

Litinová krbová kamna nabízíme také podle výkonu:

Litinová krbová kamna 2 kW

Litinová krbová kamna 4 kW

Litinová krbová kamna 6 kW

Litinová krbová kamna 7 kW

Litinová krbová kamna 8 kW

G1
Doprava zdarma Možná realizace
G 1
Na objednání
39 165 Kč / ks

G1 - litina ve své nejkrásnější podobě. Celolitinová kamna s moderním spalováním a praktickou varnou deskou.

400008
Wien
Doprava zdarma Možná realizace
Wien
Na objednání
71 758 Kč / ks

WIEN - renesance litiny. Celolitinová krbová kamna v tradičním vzhledu s moderní spalovací komorou splňující nejnovější emisní limity.

401008
br2010 irondog1
Doprava zdarma Možná realizace
Iron Dog 01
Na objednání
75 393 Kč / ks

Model č. 01 - celolitinová krbová kamna. Nejmenší model řady Iron Dog vhodný i do menších místností.

BID01
br2010 irondog2
Doprava zdarma Možná realizace Na prodejně
Iron Dog 02
Skladem (1 ks)
78 917 Kč / ks

Model č. 02 - celolitinová krbová kamna. Nejznámější model svým velmi neotřelým designem dal celé řadě jméno - Iron Dog. Váš věrný přítel s ohnivým srdcem.

BID02
Freisteller PEPPA schwarz
Doprava zdarma na dotaz Možná realizace
Peppa - černá
Na objednání
111 913 Kč / ks

PEPPA - elegantní štíhlá krbová kamna v kompaktním provedení. Plášť z matné černé litiny a celoskleněná oblouková dvířka. Zmenšená verze populárních kamen COLONA se dvěma...

1003-02298
br2010 irondog4
Doprava zdarma Možná realizace
Iron Dog 04
Na objednání
113 097 Kč / ks

Model č. 04 - celolitinová krbová kamna. Iron Dog umí i tradiční klasiku s velkým prosklením. Možnost přikládání z čela i z boku.

BID04
Freisteller CORNA schwarz
Doprava zdarma na dotaz Možná realizace
Corna - černá
Na objednání
114 003 Kč / ks

CORNA - litinová krbová kamna pro milovníky ostrých hran a pravých úhlů. Tento model má rovná dvířka a plášť z matné černé litiny.

1003-02276
Freisteller COLONA lite2 schw rund
Doprava zdarma na dotaz Možná realizace
114 535 Kč / ks

Colona Lite S - elegantní štíhlá krbová kamna s volitelnou akumulací. Plášť z matné černé litiny a celoskleněná oblouková dvířka. Odlehčená verze populárních kamen Colona se...

1175
Freisteller COLONA lite3 schwarz rund
Doprava zdarma na dotaz Možná realizace
119 644 Kč / ks

Colona Lite M - elegantní štíhlá krbová kamna s volitelnou akumulací. Plášť z matné černé litiny a celoskleněná oblouková dvířka. Odlehčená verze populárních kamen Colona se...

1184
CORNA schwarz Freisteller
Doprava zdarma na dotaz Možná realizace
Corna Hoch - černá
Na objednání
120 862 Kč / ks

CORNA - litinová krbová kamna pro milovníky ostrých hran a pravých úhlů. Tento model má zvýšený podstavec, rovná dvířka a plášť z matné černé litiny.

1003-02280
Corna ES levá černá
Doprava zdarma na dotaz Možná realizace
121 454 Kč / ks

CORNA ES - litinová krbová kamna pro milovníky ostrých hran a pravých úhlů. Tento model má rohová dvířka s ohýbaným sklem a panty vlevo a plášť z matné černé litiny a madlo...

1003-02282
Corna ES pravá
Doprava zdarma na dotaz Možná realizace
121 454 Kč / ks

CORNA ES - litinová krbová kamna pro milovníky ostrých hran a pravých úhlů. Tento model má rohová dvířka s ohýbaným sklem a panty vpravo a plášť z matné černé litiny a madlo...

1003-02283
Nahoru
Další produkty
39 položek celkem