Dexter 2.0 - pravý

DEXTER - rohová krbová kamna s pravým bočním prosklením. Moderní kamna s velmi bohatým příslušenstvím umožňující si sestavit konfiguraci přesně podle vašeho vkusu a dispozice.

Na objednání
Značka: Austroflamm
95 038 Kč / ks
Kategorie: Krbová kamna
Hmotnost: 145 kg
Typ: S volitelnou akumulací
Výkon: 6 kW
Materiál: Ocelová
Průměr hrdla: Ø 150 mm
Externí přívod vzduchu: Spodní
Dexter pravý 6
Doprava zdarma Možná realizace

Znáte pohádky tisíce a jedné noci? S podobným počtem možných kombinací vás kamna DEXTER dokáží také okouzlit. Umožňují to chytré moduly ve formě podstavce, nástavby a otevřených skříněk. Vnější plášť kamen DEXTER je vyroben stejně jako modulové příslušenství ze silnostěnné lakované oceli. Prosklení si vyberte rohové s bočním sklem vpravo či vlevo nebo v případě verze S3 dokonce ze všech tří stran. Všechny verze pak lze dovybavit technologií HMS na akumulaci tepla.

DEXTER - KRBOVÁ KAMNA S VOLITELNOU AKUMULACÍ

Krbová kamna na dřevo od Austroflammu (technologie HMS) se vyznačují vyšší hmotností a možností vybavit kamna dodatečnou akumulační hmotou pro zvýšení setrvačností mírného sálavého tepla.

Spálením tří dávek paliva nabijete speciální akumulační hmotu uvnitř kamen (ta váží u kamen DEXTER 45kg) a kamna vám po vyhasnutí vracejí zpátky naakumulované teplo.

Užijte si 3-4 hodiny krásného, čistého ohně a pak až 6 hodin mírného sálavého tepla.

 

               

 

Dlouhovlnné sálavé teplo je vnímáno jako příjemné, ale ono je hlavně zdravé. Je to naprosto stejné teplo jako od slunce. Díky technologii HMS si užijete dlouhé mírné sálavé teplo, aniž byste museli do kamen neustále přikládat. Tato kamna s výbavou HMS jsou obvzlášť vhodná do dobře izolovaných domů (vč. nízkoenergetických a pasivních domů).

VOLITELNÁ AKUMULACE TEPLA PRO DLOUHODOBÉ MÍRNÉ SÁLÁNÍ

Někteří výrobci označují svá kamna jako akumulační, přestože mají na plášti pouze pár kachlů. Je potřeba si uvědomit, že využití pláště pro akumulování tepla moc fungovat nemůže.

Ze strany topidla jde do kachle příliš vysoké teplo, ze strany místnosti je naopak teplota výrazně nižší a tak se teplo hned vyzařuje do interiéru s minimální akumulační funkcí. Setrvačnost tohoto řešení je maximálně 2 hodiny.

Pokud se dá akumulační hmota do prostoru mezi spalovací komoru a plášť kamen, nedochází k tak rychlému ochlazování této hmoty a kamna s teplem hospodaří výrazně lépe.

Pokud se akumulační hmoty dá do meziprostoru více než 100 kg (jak to dělá Austroflamm u řady XTRA), dokáží kamna po natopení vyzařovat mírné sálavé teplo až 12 hodin. U řady s výbavou HMS až 6 hodin.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: