Bono Xtra - ocelové obložení

BONO Xtra - akumulační krbová kamna s technologií akumulace tepla XTRA na 12 hodin. Tento model je osazen antracitovými bočními panely z oceli a litinovou horní deskou.

Na objednání
Značka: Austroflamm
113 147 Kč / ks
Kategorie: Krbová kamna
Hmotnost: 237 kg
Typ: Akumulační
Výkon: 5 kW
Materiál: Ocelová
Průměr hrdla: Ø 150 mm
Externí přívod vzduchu: Spodní + zadní
Bono Xtra Stajl frei 1
Doprava zdarma Možná realizace

Ve skutečnosti by se kamna Bono měla jmenovat „Buono“ (italsky = dobře). Ačkoli slovo „dobrý“ by byl mírným podceněním. „Perfect“ je rozhodně nejvhodnějším popisem pro tohoto všeuměla: ideální topný výkon pro malé místnosti nebo dokonce nízkoenergetické domy, panoramatický výhled na plameny a jednoduchý, nadčasový design bez módních ozdůbek činí z Bono Xtra perfektní akumulátor tepla pro každou místnost a po mnoho let.

Bono Xtra - akumulační krbová kamna

Akumulační krbová kamna na dřevo od Austroflammu (technologie XTRA) se vyznačují vysokou hmotností a dlouhou setrvačností mírného sálavého tepla.

Spálením tří dávek paliva nabijete speciální akumulační hmotu uvnitř kamen (ta váží u kamen Bono 107kg) a kamna vám po vyhasnutí vracejí zpátky naakumulované teplo.

Užijte si 3-4 hodiny krásného, čistého ohně a pak až 12 hodin mírného sálavého tepla

.

 

               

 

Dlouhovlnné sálavé teplo je vnímáno jako příjemné, ale ono je hlavně zdravé. Je to naprosto stejné teplo jako od slunce. Díky technologii XTRA nemusíte na teplo dlouho čekat jako u tradičních kachlových kamen, ale můžete si volit, jestli chcete rychle ohřát interiér nebo naopak uchovat teplo pro dlouhé mírné sálání.Tato kamna s technologií XTRA jsou obvzlášť vhodná do dobře izolovaných domů (vč. nízkoenergetických a pasivních domů).

Akumulace tepla pro dlouhodobé mírné sálání

Někteří výrobci označují svá kamna jako akumulační, přestože mají na plášti pouze pár kachlů. Je potřeba si uvědomit, že využití pláště pro akumulování tepla moc fungovat nemůže.

Ze strany topidla jde do kachle příliš vysoké teplo, ze strany místnosti je naopak teplota výrazně nižší a tak se teplo hned vyzařuje do interiéru s minimální akumulační funkcí. Setrvačnost tohoto řešení je maximálně 2 hodiny.

Pokud se dá akumulační hmota do prostoru mezi spalovací komoru a plášť kamen, nedochází k tak rychlému ochlazování této hmoty a kamna s teplem hospodaří výrazně lépe.

Pokud se akumulační hmoty dá do meziprostoru více než 100 kg (jak to dělá Austroflamm), dokáží kamna po natopení vyzařovat mírné sálavé teplo až 12 hodin.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: