LUX - válcová krbová kamna s panoramatickým pohledem do ohně. Krbová kamna , která si můžete individualizovat díky celé řadě doplňků včetně volitelné akumulace tepla HMS.

Skladem (1 ks)
Značka: Austroflamm
125 303 Kč / ks
Kategorie: Krbová kamna
Hmotnost: 133 kg
Typ: S volitelnou akumulací
Výkon: 7 kW
Materiál: Ocelová
Průměr hrdla: Ø 130 mm
Externí přívod vzduchu: Spodní + zadní
Lux1 Freisteller
Doprava zdarma Možná realizace Na prodejně

Pokud máte rádi kulaté věci, pak kamna Lux jsou pro vás tou nejlepší volbou! Kruhová základna a obrovské ohýbané sklo ukazují plameny ze všech stran. Kamna Lux můžete rozšířit do samostatného nábytkového systému s přídavnými boxy, které lze stavět vlevo a vpravo. Praktické a příjemné pro bytové doplňky, přikrývky, časopisy a vše, co potřebujete, abyste se doma cítili dobře. Rukojeť a podstavec ze dřeva zdůrazňují příjemný a elegantní vzhled.

LUX - KRBOVÁ KAMNA S VOLITELNOU AKUMULACÍ

Krbová kamna na dřevo od Austroflammu (technologie HMS) se vyznačují vyšší hmotností a možností vybavit kamna dodatečnou akumulační hmotou pro zvýšení setrvačností mírného sálavého tepla.

Spálením tří dávek paliva nabijete speciální akumulační hmotu uvnitř kamen (ta váží u kamen LUX 38kg) a kamna vám po vyhasnutí vracejí zpátky naakumulované teplo.

Užijte si 3-4 hodiny krásného, čistého ohně a pak až 6 hodin mírného sálavého tepla.

 

               

 

Dlouhovlnné sálavé teplo je vnímáno jako příjemné, ale ono je hlavně zdravé. Je to naprosto stejné teplo jako od slunce. Díky technologii HMS si užijete dlouhé mírné sálavé teplo, aniž byste museli do kamen neustále přikládat. Tato kamna s výbavou HMS jsou obvzlášť vhodná do dobře izolovaných domů (vč. nízkoenergetických a pasivních domů).

VOLITELNÁ AKUMULACE TEPLA PRO DLOUHODOBÉ MÍRNÉ SÁLÁNÍ

Někteří výrobci označují svá kamna jako akumulační, přestože mají na plášti pouze pár kachlů. Je potřeba si uvědomit, že využití pláště pro akumulování tepla moc fungovat nemůže.

Ze strany topidla jde do kachle příliš vysoké teplo, ze strany místnosti je naopak teplota výrazně nižší a tak se teplo hned vyzařuje do interiéru s minimální akumulační funkcí. Setrvačnost tohoto řešení je maximálně 2 hodiny.

Pokud se dá akumulační hmota do prostoru mezi spalovací komoru a plášť kamen, nedochází k tak rychlému ochlazování této hmoty a kamna s teplem hospodaří výrazně lépe.

Pokud se akumulační hmoty dá do meziprostoru více než 100 kg (jak to dělá Austroflamm u řady XTRA), dokáží kamna po natopení vyzařovat mírné sálavé teplo až 12 hodin. U řady s výbavou HMS až 6 hodin.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: