Koko 2.0 Xtra

KOKO XTRA 2.0 - nová generace "moderní klasiky". Akumulační krbová kamna s pláštěm z lakované oceli a s technologií akumulace tepla až na 12 hodin.

Na objednání
Značka: Austroflamm
98 823,12 Kč / ks
Kategorie: Krbová kamna
Typ: Akumulační
Výkon: 3,5 - 8 kW
Průměr hrdla: Ø 150 mm
Externí přívod vzduchu: Zadní
Koko Xtra 1
Doprava zdarma
 

Koko Xtra 2.0 - klasická krbová kamna ve větším vydání. Jednoduchá, nadčasově elegantní - správná volba pro každou příležitost a každé prostředí. Boční ocelové obložení, možnost objednání podstavce, s vestavěnou akumulací tepla XTRA až na 12 hodin zpětného sálání mírného dlouhodobého tepla.

Koko Xtra - akumulační krbová kamna

Akumulační krbová kamna na dřevo od Austroflammu (technologie XTRA) se vyznačují vysokou hmotností a dlouhou setrvačností mírného sálavého tepla.

Spálením tří dávek paliva nabijete speciální akumulační hmotu uvnitř kamen (ta váží u kamen Koko 115kg) a kamna vám po vyhasnutí vracejí zpátky naakumulované teplo.

Užijte si 3-4 hodiny krásného, čistého ohně a pak až 12 hodin mírného sálavého tepla.

 

               

 

Dlouhovlnné sálavé teplo je vnímáno jako příjemné, ale ono je hlavně zdravé. Je to naprosto stejné teplo jako od slunce. Díky technologii XTRA nemusíte na teplo dlouho čekat jako u tradičních kachlových kamen, ale můžete si volit, jestli chcete rychle ohřát interiér nebo naopak uchovat teplo pro dlouhé mírné sálání.Tato kamna s technologií XTRA jsou obvzlášť vhodná do dobře izolovaných domů (vč. nízkoenergetických a pasivních domů).

Akumulace tepla pro dlouhodobé mírné sálání

Někteří výrobci označují svá kamna jako akumulační, přestože mají na plášti pouze pár kachlů. Je potřeba si uvědomit, že využití pláště pro akumulování tepla moc fungovat nemůže.

Ze strany topidla jde do kachle příliš vysoké teplo, ze strany místnosti je naopak teplota výrazně nižší a tak se teplo hned vyzařuje do interiéru s minimální akumulační funkcí. Setrvačnost tohoto řešení je maximálně 2 hodiny.

Pokud se dá akumulační hmota do prostoru mezi spalovací komoru a plášť kamen, nedochází k tak rychlému ochlazování této hmoty a kamna s teplem hospodaří výrazně lépe.

Pokud se akumulační hmoty dá do meziprostoru více než 100 kg (jak to dělá Austroflamm), dokáží kamna po natopení vyzařovat mírné sálavé teplo až 12 hodin.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: