Cody - keramické obložení

CODY - opravdové srdce domova. Krbová kamna CODY s volitelnou akumulací tepla. Tento model je osazen litinovou horní deskou a keramickými bočními panely (glazura tmavá antracitová nebo zářivě bílá).
 
Skladem (2 ks)
Značka: Austroflamm
119 030 Kč / ks
Kategorie: Krbová kamna
Hmotnost: 185 kg
Typ: Horkovzdušná
Výkon: 8 kW
Materiál: Keramická
Průměr hrdla: Ø 130 mm
Externí přívod vzduchu: Zadní
Austroflamm Cody keramicke oblozeni titulka
Doprava zdarma Možná realizace Na prodejně

Nezaslouží si každý dům svůj hřejivý středobod? Naše nová kamna CODY s potěšením zaujmou toto místo svým působivým topeništěm i přes kompaktní design. Velké litinové dveře s mírně zaobleným prosklením nabízejí krásný pohled na praskající polena. A bez ohledu na to, zda s keramickým nebo ocelovým obkladem, s podstavcem nebo bez – tato kamna vás jednoduše zahřejí při srdci.

CODY - KRBOVÁ KAMNA S VOLITELNOU AKUMULACÍ

Krbová kamna na dřevo od Austroflammu (technologie HMS) se vyznačují vyšší hmotností a možností vybavit kamna dodatečnou akumulační hmotou pro zvýšení setrvačností mírného sálavého tepla.

Spálením tří dávek paliva nabijete speciální akumulační hmotu uvnitř kamen (ta váží u kamen CODY 59kg) a kamna vám po vyhasnutí vracejí zpátky naakumulované teplo.

Užijte si 3-4 hodiny krásného, čistého ohně a pak až 6 hodin mírného sálavého tepla.

 

               

 

Dlouhovlnné sálavé teplo je vnímáno jako příjemné, ale ono je hlavně zdravé. Je to naprosto stejné teplo jako od slunce. Díky technologii HMS si užijete dlouhé mírné sálavé teplo, aniž byste museli do kamen neustále přikládat. Tato kamna s výbavou HMS jsou obvzlášť vhodná do dobře izolovaných domů (vč. nízkoenergetických a pasivních domů).

VOLITELNÁ AKUMULACE TEPLA PRO DLOUHODOBÉ MÍRNÉ SÁLÁNÍ

Někteří výrobci označují svá kamna jako akumulační, přestože mají na plášti pouze pár kachlů. Je potřeba si uvědomit, že využití pláště pro akumulování tepla moc fungovat nemůže.

Ze strany topidla jde do kachle příliš vysoké teplo, ze strany místnosti je naopak teplota výrazně nižší a tak se teplo hned vyzařuje do interiéru s minimální akumulační funkcí. Setrvačnost tohoto řešení je maximálně 2 hodiny.

Pokud se dá akumulační hmota do prostoru mezi spalovací komoru a plášť kamen, nedochází k tak rychlému ochlazování této hmoty a kamna s teplem hospodaří výrazně lépe.

Pokud se akumulační hmoty dá do meziprostoru více než 100 kg (jak to dělá Austroflamm u řady XTRA), dokáží kamna po natopení vyzařovat mírné sálavé teplo až 12 hodin. U řady s výbavou HMS až 6 hodin.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: