Jini Xtra

JINI XTRA - příjemná, neformální a nadčasová krbová kamna s technologií XTRA akumulace tepla až na 12 hodin. Litinová horní deska a ocelový boční plášť.

Skladem (3 ks)
Značka: Austroflamm
105 502 Kč / ks
Kategorie: Krbová kamna
Hmotnost: 226 kg
Typ: Akumulační
Výkon: 4 kW
Materiál: Ocelová
Průměr hrdla: Ø 130 mm
Externí přívod vzduchu: Spodní
JiniXtra frei
Doprava zdarma Možná realizace

Příjemná, neformální, nadčasová a útulná krbová kamna Jini Xtra. Díky čistým liniím, jednoduchým tvarům a dokonalým proporcím oslovují JINI každého, kdo má rád nekomplikovaný a uvolněný život. Extrémně sofistikovaná ve své technologii čistého spalování, to není jen dlouhotrvající designová klasika, ale také vysoce kvalitní zdroj tepla s absolutní zárukou dobrého pocitu. Jako Jini Xtra dokonce s až 12 hodinami akumulace tepla. A na výkon 4kW neuvěřitelně velký formát ohně

Jini Xtra - akumulační krbová kamna

Akumulační krbová kamna na dřevo od Austroflammu (technologie XTRA) se vyznačují vysokou hmotností a dlouhou setrvačností mírného sálavého tepla.

Spálením tří dávek paliva nabijete speciální akumulační hmotu uvnitř kamen (ta váží u kamen Jini 101kg) a kamna vám po vyhasnutí vracejí zpátky naakumulované teplo.

Užijte si 3-4 hodiny krásného, čistého ohně a pak až 12 hodin mírného sálavého tepla.

 

 

               

 

Dlouhovlnné sálavé teplo je vnímáno jako příjemné, ale ono je hlavně zdravé. Je to naprosto stejné teplo jako od slunce.

Díky technologii XTRA nemusíte na teplo dlouho čekat jako u tradičních kachlových kamen, ale můžete si volit, jestli chcete rychle ohřát interiér nebo naopak uchovat teplo pro dlouhé mírné sálání.Tato kamna s technologií XTRA jsou obvzlášť vhodná do dobře izolovaných domů (vč. nízkoenergetických a pasivních domů).

Akumulace tepla pro dlouhodobé mírné sálání

Někteří výrobci označují svá kamna jako akumulační, přestože mají na plášti pouze pár kachlů. Je potřeba si uvědomit, že využití pláště pro akumulování tepla moc fungovat nemůže.

Ze strany topidla jde do kachle příliš vysoké teplo, ze strany místnosti je naopak teplota výrazně nižší a tak se teplo hned vyzařuje do interiéru s minimální akumulační funkcí. Setrvačnost tohoto řešení je maximálně 2 hodiny.

Pokud se dá akumulační hmota do prostoru mezi spalovací komoru a plášť kamen, nedochází k tak rychlému ochlazování této hmoty a kamna s teplem hospodaří výrazně lépe.

Pokud se akumulační hmoty dá do meziprostoru více než 100 kg (jak to dělá Austroflamm), dokáží kamna po natopení vyzařovat mírné sálavé teplo až 12 hodin.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: