Clou Xtra Back

CLOU XTRA BACK - skutečný vrchol pro ty z vás, kteří hledají něco opravdu unikátního. Podobná kamna na vaření nikde jinde nenajdete. Pro svůj neotřelý design a funkci velmi oblíbená kamna Clou Xtra dostala bratříčka, který si v ničem nezadá se svým vzorem a navíc přidává pečící troubu, ve které můžete připravovat svá oblíbená jídla (chléb, pizzu, bábovku, štrůdl apod.)

Skladem (5 ks)
Značka: Austroflamm
157 895 Kč / ks
Kategorie: Krbová kamna
Typ: Akumulační, Na vaření
Materiál: Ocelová
Clou Xtra Back tiutlka
Doprava zdarma Možná realizace Na prodejně

Pečení, smažení, topení… a zároveň neuvěřitelně krásná elegance. Jen CLOU XTRA BACK to dokáže. V prostorné troubě můžete připravit koláče, pizzu či chléb, zatímco díky velkorysým litinovým dveřím s velkým sklem se můžete těšit z neomezeného výhledu na čistý oheň a příjemného tepla. Mohutné oválné tělo kamen spolu s kulatým sklem a velkou rukojetí z masivního ořechu vytvářejí kombinaci, kterou u kamen na vaření opravdu nikde jinde nenajdete.

Clou Xtra Back - akumulační krbová kamna s pečící troubou

Akumulační krbová kamna na dřevo od Austroflammu (technologie XTRA) se vyznačují vysokou hmotností a dlouhou setrvačností mírného sálavého tepla.

Spálením tří dávek paliva nabijete speciální akumulační hmotu uvnitř kamen (ta váží u kamen Clou 120kg) a kamna vám po vyhasnutí vracejí zpátky naakumulované teplo.

Užijte si 3-4 hodiny krásného, čistého ohně a pak až 12 hodin mírného sálavého tepla.

 

               

 

Dlouhovlnné sálavé teplo je vnímáno jako příjemné, ale ono je hlavně zdravé. Je to naprosto stejné teplo jako od slunce. Díky technologii XTRA nemusíte na teplo dlouho čekat jako u tradičních kachlových kamen, ale můžete si volit, jestli chcete rychle ohřát interiér nebo naopak uchovat teplo pro dlouhé mírné sálání.Tato kamna s technologií XTRA jsou obvzlášť vhodná do dobře izolovaných domů (vč. nízkoenergetických a pasivních domů).

Akumulace tepla pro dlouhodobé mírné sálání

Někteří výrobci označují svá kamna jako akumulační, přestože mají na plášti pouze pár kachlů. Je potřeba si uvědomit, že využití pláště pro akumulování tepla moc fungovat nemůže.

Ze strany topidla jde do kachle příliš vysoké teplo, ze strany místnosti je naopak teplota výrazně nižší a tak se teplo hned vyzařuje do interiéru s minimální akumulační funkcí. Setrvačnost tohoto řešení je maximálně 2 hodiny.

Pokud se dá akumulační hmota do prostoru mezi spalovací komoru a plášť kamen, nedochází k tak rychlému ochlazování této hmoty a kamna s teplem hospodaří výrazně lépe.

Pokud se akumulační hmoty dá do meziprostoru více než 100 kg (jak to dělá Austroflamm), dokáží kamna po natopení vyzařovat mírné sálavé teplo až 12 hodin.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: